Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Pociągi wróciły na trasę Września – Konin. Przez najbliższy rok remontowany będzie kolejny odcinek na szlaku kolejowym E-20

j
niedziela, 15.07.2018 r.
godz. 13.44
j | niedziela, 15.07.2018 r., godz. 13.44
Pociągi wróciły na trasę Września – Konin. Przez najbliższy rok remontowany będzie kolejny odcinek na szlaku kolejowym E-20
fot. PKP PLK

Zgodnie z zapowiedziami dziś na 60 km trasę Września – Konin wróciły pociągi regionalne. Nie oznacza to końca utrudnień – rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii Poznań – Warszawa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1030 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły zasadnicze prace na torach i peronach odcinka pomiędzy Wrześnią a Koninem. Dlatego zgodnie z zapowiedziami od dziś na trasę mogły wrócić pociągi. Można już bezpośrednio dojechać pociągiem z Poznania do Konina.

W Koninie zakończyła się już budowa nowego peronu wyspowego. Ułożono nową estetyczną nawierzchnię, zamontowano wiatę, nowoczesne oświetlenie, ławki i tablice informacyjne. Na stacji remontowane jest dotychczasowe przejście podziemne. Równocześnie nowobudowane przejście pod torami na przedłużeniu ul. Torowej ma już gotową część pod dwoma torami. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności - z obu stron będą pochylnie. Na stacji Konin zamontowano już 15 nowych rozjazdów, a 20 jest montowanych – informuje Zbigniew Wolny z PKP PLK.

Z kolei na stacji Podstolice pasażerowie korzystają już z części (krawędzi) nowego peronu. Do końca sierpnia w pełni będzie wykorzystywany. Ponadto na stacji zamontowano już 24 nowe rozjazdy.

Zakończenie prac nie oznacza końca utrudnień na remontowanym szlaku kolejowym E-20. Właśnie rozpoczyna się kolejny etap prac. Ich zakres będzie wymagał wstrzymania ruchu pociągów na 40 km dwutorowym odcinku pomiędzy Koninem a Barłogami. Przewoźnik zapewni zastępczą komunikację autobusową między Koninem i Kutnem. Prace potrwają do połowy czerwca 2019 r. Nie ma zmian dla pasażerów składów dalekobieżnych z i do Warszawy. Nadal pociągi pojadą trasą przez Gniezno, Inowrocław Rąbinek i Barłogi. Szczegółowe informacje dla podróżnych dostępne są na stronach internetowych przewoźników (Koleje Wielkopolskie i PKP InterCity) oraz stronie www.portalpasazera.pl – dodaje Wolny.

Jak zapewniają kolejarze modernizacja torów, sieci trakcyjnej i obiektów między Warszawą a Poznaniem zwiększy możliwości przepustowe linii i pozwoli na przejazd większej liczby pociągów. Projekt zapewni sprawniejszy ruch regionalny i międzyregionalny. Pasażerowie zyskają lepszy komfort obsługi. Zakończenie modernizacji zaplanowane jest na koniec 2020 r.

Reklama