Reklama
Reklama

Ponad sto osób zatruło się sałatkami z McDonalda

fot. Alex Ling/freeimages.com
fot. Alex Ling/freeimages.com

Ponad 100 zachorowań na cyklosporozę zarejestrowano na terenie amerykańskich stanów Illinois i Iowa. Prawdopodobnie za zatrucie odpowiadają sałatki sprzedawane w barach sieci McDonald.

Cyklosporoza wywoływana jest przez pasożyty z rodzaju Cyclospora i może przebiegać bezobjawowo lub prowadzić do ciężkich biegunek. Ostatnio z falą zachorowań zmierzyły się departamenty zdrowia ze stanówIllinois i Iowa. Do tej pory stwierdzono ponad 100 zachorowań -Wstępnie dochodzenie ujawniło związek między konsumpcją sałatek produkowanych dla McDonald"s a zakażeniem. Około jednej czwartej zakażonych z Illinois poinformowało o spożywaniu sałatek w McDonald"s przed zakażeniem - poinformował departament zdrowia z Illinois.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Przedstawiciel koncernu poinformował CNN, że sieć zdecydowała o wycofaniu podejrzanych sałatek ze sprzedaży. Z przekazanych danych wynika, że problem objął około trzech tysięcy lokali, które zlokalizowane są na środkowym zachodzie USA.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro