Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 8
Reklama

Unijne pieniądze dla firm

REKLAMA
piątek, 13.07.2018 r.
godz. 16.00
REKLAMA | piątek, 13.07.2018 r., godz. 16.00
Unijne pieniądze dla firm

Ponad 516,7 mln zł to kwota do wykorzystania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w Wielkopolsce. Dzięki pożyczkom i poręczeniom z unijnego projektu Jeremie 2, firmy mają szansę wzmocnić swój potencjał, pozycję na rynku i konkurencyjność.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Czym są pożyczki i poręczenia unijne i dlaczego warto z nich skorzystać?

„Jeremie 2” to kontynuacja dobrze znanej wielkopolskim przedsiębiorcom inicjatywy „JEREMIE”. W tej edycji projektu do wykorzystania dla firm jest ponad 516,7 mln zł. Możesz liczyć na niskie oprocentowanie, elastyczny okres spłaty oraz prosty proces otrzymania środków. Co ważne, „Jeremie 2” wspiera firmy, które nie mają wystarczających środków na rozwój oraz te, które z różnych powodów, takich jak np. zbyt krótki okres działalności lub brak odpowiednich zabezpieczeń prawnych, mają utrudniony dostęp do finansowania komercyjnego.

Na jakie wsparcie możesz liczyć?

Jeśli prowadzisz działalność w Wielkopolsce, możesz skorzystać z trzech produktów – mikropożyczki (do 100 tys. zł), pożyczki rozwojowej (powyżej 100 tys. do 500 tys. zł) oraz poręczenia (maksymalnie do 80% wartości kredytu, ale nie więcej niż 2 mln zł).

Dzięki pożyczkom unijnym z „Jeremie 2” zastosujesz nowoczesne rozwiązania produkcyjne i technologiczne w swojej firmie oraz wprowadzisz na rynek nowe lub ulepszone produkty i usługi. Wyposażysz przedsiębiorstwo w odpowiednie maszyny i sprzęt produkcyjny, co pozwoli m.in. wprowadzić innowacje. Unijne pieniądze możesz też wykorzystać na rozszerzenie działalności lub pokrycie jej podstawowych kosztów oraz na realizację nowych projektów.

Jeśli jesteś mikroprzedsiębiorcą lub Twoja firma to start-up, możesz liczyć na bardziej atrakcyjne warunki wsparcia. Preferencje otrzymasz również jeśli Twój projekt wpisuje się w inteligentne specjalizacje regionu[1] lub w wiejskie obszary funkcjonalne, których rozwój wymaga wsparcia[2].

Jasne i proste zasady

Pożyczki i poręczenia z „Jeremie 2” otrzymasz na prostych i przyjaznych zasadach – wystarczy, że zgłosisz się bezpośrednio do wybranych przez Bank Gospodarstwa Krajowego profesjonalnych instytucji finansujących, które przeprowadzą Cię przez cały proces,  nie pobierając przy tym żadnych  dodatkowych opłat.

Mikropożyczki i pożyczki rozwojowej udzielają:

 • Agencja Rozwoju Regionalnego "AGROREG"
 • Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
 • Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
 • Fundacja Kaliski Inkubator Wspierania Przedsiębiorczości
 • ECDF S.A.
 • Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A.
 • Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
 • Stowarzyszenie Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości

Poręczenie zaoferują Ci:

 • Poznański Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o
 • Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego S.A.
 • Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.
 • POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A.

Więcej informacji na temat pożyczek unijnych oraz projektu „Jeremie 2” znajdziesz na: rpo.bgk.pl

Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie pożyczki uzależnione jest od analizy ryzyka przedsiębiorcy. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

[1] ich wykaz znajduje się na www.wrpo.wielkopolskie.pl

[2] j.w.

 

Reklama