Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: przesunięto termin otwarcia ofert

fot. PIM
fot. PIM

Zmiany spowodowane są koniecznością udzielenia kolejnych odpowiedzi na pytania zadane przez potencjalnych oferentów.

Już na początku lipca spółka podjęła decyzję o przełożeniu terminu rozstrzygnięcia przetargu o tydzień (z 10 na 17 lipca 2018), ze względu na duże zainteresowanie przetargiem. Dziś Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowały, że o kolejne dwa dni kalendarzowe, czyli na19 lipca zostało przesunięte otwarcie ofert dla postępowania na wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. "Budowa trasy tramwajowej od pętli Wilczak do Naramowic w Poznaniu" oraz "Budowa węzła komunikacyjnego Nowa Naramowicka".

Powodem zmian jest konieczność udzielenia kolejnych odpowiedzi na pytania zadane przez potencjalnych oferentów. Zwracamy uwagę, że zgodnie z PZP Zamawiający ma obowiązek udzielenia odpowiedzi na pytania zadane do połowy terminu składania ofert. Szanując jednak potencjalnych oferentów i mając na uwadze konieczność przygotowania porównywalnych i kompletnych ofert Spółka uznała, że w celu zwiększenia transparentności i jakości przeprowadzonego postępowania przetargowego udzielane będą również odpowiedzi na pytania zadane po ustawowym terminie - informuje PIM.

Takie działanie jest również w pełni zgodne z aktualnymi zaleceniami instytucji pośredniczących w dofinansowaniu UE - w naszym przypadku Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie. Niedochowanie powyższych reguł i wytycznych może grozić korektą dofinansowania- dodaje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budowa ma rozpocząć się jesienią, a tramwaj na Naramowice ma według zapowiedzi dojechać w 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro