Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 9
Reklama

Rozkopana ulica Owsiana. Drogowcy kładą nową nawierzchnię

j
piątek, 13.07.2018 r.
godz. 07.30
j | piątek, 13.07.2018 r., godz. 07.30
Rozkopana ulica Owsiana. Drogowcy kładą nową nawierzchnię
fot. Włodzimierz Hoppel

Z uwagi na duży zakres prac remont został podzielony na 3 etapy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prowadzone na ulicy Owsianej prace polegają na sfrezowaniu istniejącej warstwy ścieralnej i ułożeniu nowej oraz wymianie podbudowy z kamienia polnego na tłuczniową. W pierwszym etapie, który potrwa do końca lipca prace prowadzone są na odcinku od ul. Winogrady do ul. Dożynkowej. Etap drugi w obrębie placu-skweru trwał będzie od 26 lipca do 14 sierpnia, a etap trzeci, w którym prace prowadzone będą od skweru do salonu samochodowego zgodnie z założeniami ma trwać od 8 sierpnia do końca sierpnia.

Na całym odcinku zostaną punktowo wymienione krawężniki, zaś kamień polny wyjęty z podbudowy będzie przewieziony do magazynu ZDM celem ewentualnego dalszego wykorzystania. Prace zostały wskazane do realizacji i finansowane są przez Radę Osiedla Stare Winogrady. Koszt to niemal 900 tysięcy złotych – informuje ZDM.

Odcinki ulicy na których wykonywane są prace muszą być wyłączone z ruchu samochodowego na czas robót. Kierowcy oraz mieszkańcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac.

Reklama