Reklama
Reklama

Kolejny Szczyt Bałkański odbędzie się w... Poznaniu

fot. materiały prasowe

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, szczyt, na którym rozstrzygać się będzie przyszłość Europy zorganizowany będzie w Poznaniu.

Takiego wydarzenia stolica Wielkopolski nie gościła od 10 lat. Na spotkania najwyższego szczebla zawitać mają m.in. niemiecka kanclerz, Angela Merkel, a także brytyjska premier, Teresa May. Politycy będą rozmawiać o gospodarce, bezpieczeństwie i polityce międzynarodowej.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Szczyt Bałkański będzie nie tylko okazją do wypromowania stolicy Wielkopolski, ale jest też pokłosiem jej rosnącego znaczenia na arenie międzynarodowej, które jest zauważalne zwłaszcza z militarnego punktu widzenia.

Choć nie ma pewności co do tego, gdzie dokładnie zorganizowany zostanie szczyt, można przypuszczać, że, podobnie jak w przypadku COP 14 w 2008 r., odbędzie się on w salach Międzynarodowych Targów Poznańskich. MTP nie zostały jeszcze przedstawione, jako gospodarz szczytu, jednak już wydały oświadczenie, że jego organizacja będzie wspaniałym wyróżnieniem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro