Reklama
Reklama

Będą zmiany w ustawie o zakazie handlu. "Placówką pocztową jest tylko Poczta Polska"

fot. igorovsyannykov/pixabay/cc0
fot. igorovsyannykov/pixabay/cc0

Wiceminister Stanisław Szwed poinformował, że po wakacjach Sejm zajmie się zmianami w ustawie o zakazie handlu.

Zdecydowanie najwięcej kontrowersji w obowiązujących od marca przepisach budzi kwestia tzw. placówek pocztowych, które mogą być otwarte w niedzielę. Z tego przepisu korzystają sklepy sieci Żabka, które od wielu lat mają w ofercie możliwość nadania lub odebrania paczki. Sprawa budzi wiele kontrowersji, a zdaniem Państwowej Inspekcji Pracy skala tej usługi jest "znikoma lub zerowa".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zmiany w prawie już jakiś czas temu zapowiedziała Solidarność, a teraz potwierdził je wiceszef resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który był gościem stacji TVN24 BiŚ -Placówką pocztową jest Poczta Polska i przy tym pozostaniemy - zapowiedział Stanisław Szwed. Doprecyzowane zostaną też przepisy dotyczące małych sklepów, w których za ladą może w niedzielę stanąć właściciel. Ministerstwo chce dopuścić do pomocy w sklepie członków rodziny właściciela, ale pod warunkiem, że robią to nieodpłatnie i nie pracują w sklepie w niedzielę.

Projekt nowelizacji zostanie złożony w Sejmie po wakacjach jako projekt poselski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro