Reklama
Reklama

Będą zmiany w ustawie o zakazie handlu. "Placówką pocztową jest tylko Poczta Polska"

fot. igorovsyannykov/pixabay/cc0

Wiceminister Stanisław Szwed poinformował, że po wakacjach Sejm zajmie się zmianami w ustawie o zakazie handlu.

Zdecydowanie najwięcej kontrowersji w obowiązujących od marca przepisach budzi kwestia tzw. placówek pocztowych, które mogą być otwarte w niedzielę. Z tego przepisu korzystają sklepy sieci Żabka, które od wielu lat mają w ofercie możliwość nadania lub odebrania paczki. Sprawa budzi wiele kontrowersji, a zdaniem Państwowej Inspekcji Pracy skala tej usługi jest "znikoma lub zerowa".

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Zmiany w prawie już jakiś czas temu zapowiedziała Solidarność, a teraz potwierdził je wiceszef resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który był gościem stacji TVN24 BiŚ -Placówką pocztową jest Poczta Polska i przy tym pozostaniemy - zapowiedział Stanisław Szwed. Doprecyzowane zostaną też przepisy dotyczące małych sklepów, w których za ladą może w niedzielę stanąć właściciel. Ministerstwo chce dopuścić do pomocy w sklepie członków rodziny właściciela, ale pod warunkiem, że robią to nieodpłatnie i nie pracują w sklepie w niedzielę.

Projekt nowelizacji zostanie złożony w Sejmie po wakacjach jako projekt poselski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro