Reklama
Reklama

Cegielski nie wyremontuje lokomotyw dla PKP Intercity. Oferta poznańskiej firmy została odrzucona

fot. Birkovv/wikimedia/CCBYSA40
fot. Birkovv/wikimedia/CCBYSA40

W ostatnich miesiącach kilkukrotnie informowaliśmy o sukcesach poznańskiej fabryki FPS Cegielski. Niestety w ostatnim przetargu PKP Intercity oferta poznańskiej firmy została odrzucona.

Wcześniej na naszych łamach informowaliśmy między innymi o modernizacjach i budowie nowych wagonów dla PKP Intercity, a ostatnio spółka FPS Cegielski wystartowała w przetargu na remont lokomotyw manewrowych SM42. PKP Intercity ogłosiło przetarg w marcu i zakładało podzielenie go na dwa zadania. Łączenie do remontu jest przeznaczonych 13 lokomotyw, a remonty byłyby wykonywane w dwóch odrębnych zadaniach.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Po otwarciu ofert okazało się, że zainteresowana zamówieniem jest tylko poznańska firma. Spółka złożyła ofertę na oba zadania i zaproponowała cenę 7 017 150 zł brutto za modernizację jednej lokomotywy oraz trzyletnią gwarancję. Zaproponowana cena przekracza założony budżet, PKP Intercity szacowało koszt naprawy na 5 mln brutto.

PKP Intercity poinformowało, że oferta Cegielskiego została odrzucona, a postępowanie przetargowe unieważniono.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro