Reklama

Zobacz zamek w Stobnicy z lotu ptaka

Od kilku dni przez media przetacza się dyskusja na temat ogromnego zamku, który powstaje na terenie Puszczy Noteckiej.

Przypomnijmy, że kilka dni temu za sprawą jednego z użytkowników serwisu wykop.pl zrobiło się głośno o zamku na wodzie, który powstaje w Stobnicy (pow. obornicki). Inwestycja budzi wiele wątpliwości, bo powstaje na terenie Puszczy Noteckiej i obszaru chronionego Natura 2000. Swoje kontrole zapowiedział już resort środowiska oraz nadzór budowlany, a CBA wkroczyło do siedziby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Agenci mieli zabezpieczyć dokumenty związane z inwestycją w Stobnicy.

Szybko okazało się, że za inwestycją stoi poznańska firma D.J.T -Spółka D.J.T. jest inwestorem inwestycji w Stobnicy. Dodam, iż D.J.T. otrzymała w połowie roku 2015 pozwolenie na budowę obiektu: "Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną". Jest to normalna inwestycja deweloperska tyle, że o specyficznej architekturze. Budynek w swym charakterze nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą - poinformował w oświadczeniu Dymitr Nowak, reprezentujący spółkę.

W serwisie WTK Play prezentujemy nagranie, które pokazuje ogrom inwestycji realizowanej w Stobnicy. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro