Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zobacz zamek w Stobnicy z lotu ptaka

BS
wtorek, 10.07.2018 r.
godz. 17.30
BS | wtorek, 10.07.2018 r., godz. 17.30
Zobacz zamek w Stobnicy z lotu ptaka

Od kilku dni przez media przetacza się dyskusja na temat ogromnego zamku, który powstaje na terenie Puszczy Noteckiej.

Przypomnijmy, że kilka dni temu za sprawą jednego z użytkowników serwisu wykop.pl zrobiło się głośno o zamku na wodzie, który powstaje w Stobnicy (pow. obornicki). Inwestycja budzi wiele wątpliwości, bo powstaje na terenie Puszczy Noteckiej i obszaru chronionego Natura 2000. Swoje kontrole zapowiedział już resort środowiska oraz nadzór budowlany, a CBA wkroczyło do siedziby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Agenci mieli zabezpieczyć dokumenty związane z inwestycją w Stobnicy.

Szybko okazało się, że za inwestycją stoi poznańska firma D.J.T - Spółka D.J.T. jest inwestorem inwestycji w Stobnicy. Dodam, iż D.J.T. otrzymała w połowie roku 2015 pozwolenie na budowę obiektu: "Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną". Jest to normalna inwestycja deweloperska tyle, że o specyficznej architekturze. Budynek w swym charakterze nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą - poinformował w oświadczeniu Dymitr Nowak, reprezentujący spółkę.

W serwisie WTK Play prezentujemy nagranie, które pokazuje ogrom inwestycji realizowanej w Stobnicy. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama