Reklama
Reklama

Śrem walczy o przywrócenie połączenia kolejowego do Poznania

fot. czytelnik

Informacje o reaktywacji połączeń na dawno zamkniętych liniach kolejowych pojawiają się co jakiś czas w mediach. Teraz przedstawiono koncepcję projektową "Rewitalizacja linii nr 369 na odcinku Śrem - Czempiń w celu przywrócenia parametrów eksploatacyjnych i wznowienia ruchu kolejowego".

Przygotowaną koncepcję zaprezentowali burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz Piotr Wiśniewski reprezentujący Stowarzyszenie Metropolia Poznań -Analiza techniczna projektu pokazała, że przedsięwzięcie jest możliwe do zrealizowania. To dla nas bardzo dobra wiadomość. Następnym etapem po wykonaniu koncepcji będzie opracowanie dokumentacji technicznej i pozyskanie środków na realizację zadania - powiedział burmistrz Śremu, którego słowa cytuje Rynek Kolejowy.

Przygotowana analiza dotyczy odcinka linii kolejowej numer 369 od przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Staszica w Śremie do budynku stacyjnego stacji Czempiń. Reaktywacja pociągów na linii ma być kolejnym etapem rozwoju Poznańskiej Kolei Metropolitalnej - Dla Stowarzyszenia Metropolia Poznań to kolejny etap rozwoju Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. W najbliższych latach zamierzamy zlecić przygotowanie decyzji środowiskowej i dokumentacji technicznej, tak aby na przełomie 2020/21 móc złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji -zapowiada Piotr Wiśniewski, dyrektor biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

Ruch pociągów pasażerskich pomiędzy Śremem a Czempiniem został zawieszony w 1995 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro