Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3
Reklama

Śrem walczy o przywrócenie połączenia kolejowego do Poznania

BS
wtorek, 10.07.2018 r.
godz. 18.30
BS | wtorek, 10.07.2018 r., godz. 18.30
Śrem walczy o przywrócenie połączenia kolejowego do Poznania
fot. czytelnik

Informacje o reaktywacji połączeń na dawno zamkniętych liniach kolejowych pojawiają się co jakiś czas w mediach. Teraz przedstawiono koncepcję projektową „Rewitalizacja linii nr 369 na odcinku Śrem – Czempiń w celu przywrócenia parametrów eksploatacyjnych i wznowienia ruchu kolejowego”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przygotowaną koncepcję zaprezentowali burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz Piotr Wiśniewski reprezentujący Stowarzyszenie Metropolia Poznań - Analiza techniczna projektu pokazała, że przedsięwzięcie jest możliwe do zrealizowania. To dla nas bardzo dobra wiadomość. Następnym etapem po wykonaniu koncepcji będzie opracowanie dokumentacji technicznej i pozyskanie środków na realizację zadania - powiedział burmistrz Śremu, którego słowa cytuje Rynek Kolejowy.

Przygotowana analiza dotyczy odcinka linii kolejowej numer 369 od przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Staszica w Śremie do budynku stacyjnego stacji Czempiń. Reaktywacja pociągów na linii ma być kolejnym etapem rozwoju Poznańskiej Kolei Metropolitalnej - Dla Stowarzyszenia Metropolia Poznań to kolejny etap rozwoju Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. W najbliższych latach zamierzamy zlecić przygotowanie decyzji środowiskowej i dokumentacji technicznej, tak aby na przełomie 2020/21 móc złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji - zapowiada Piotr Wiśniewski, dyrektor biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

Ruch pociągów pasażerskich pomiędzy Śremem a Czempiniem został zawieszony w 1995 roku.

Reklama