Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Pociągi wracają na trasę pomiędzy Wrześnią a Koninem. Zaczyna się kolejny etap remontu

BS
wtorek, 10.07.2018 r.
godz. 16.00
BS | wtorek, 10.07.2018 r., godz. 16.00
Pociągi wracają na trasę pomiędzy Wrześnią a Koninem. Zaczyna się kolejny etap remontu
fot. PKP PLK

Wyjątkowo uciążliwy dla pasażerów remont szlaku kolejowego E-20 rozpoczął się rok temu. We wtorek wykonawca poinformował, że pierwszy etap prac jest już na finiszu, a Koleje Wielkopolskie poinformowały o wznowieniu ruchu pomiędzy Wrześnią a Koninem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Przy ogromnym zaangażowaniu ludzi i sprzętu trwają ostatnie prace regulacyjne i wykończeniowe, a także testowanie systemów bezpieczeństwa, co pozwoli na przywrócenie ruchu kolejowego w planowanym terminie - poinformował Krzysztof Miler wiceprezes TORPOL S.A. 53 kilometrowy odcinek pomiędzy Sokołowem Wrzesińskim a Koninem był całkowicie zamknięty dla ruchu, a pasażerowie musieli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. 

Koleje Wielkopolskie poinformowały już, że ruch pociągów zostanie wznowiony 15 lipca. Nie oznacza to jednak końca utrudnień na trasie do Warszawy. Piętnastego lipca zastępcza komunikacja autobusowa zostanie uruchomiona na trasie pomiędzy Koninem a Kutnem. Prace na tym odcinku potrwają do czerwca 2019 roku. Z rozkładem jazdy pociągów Kolei Wielkopolskich można zapoznać się w tym miejscu.

Reklama