Reklama

Za zamkiem w Puszczy Noteckiej stoi firma z Poznania. "Zwyczajna inwestycja deweloperska"

fot. http://mapy.geoportal.gov.pl
fot. http://mapy.geoportal.gov.pl

Nieoficjalne informacje dotyczące inwestora znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości.

Po upublicznieniu zdjęć w serwisie Wykop.pl internauci i dziennikarze zaczęli poszukiwać osoby odpowiedzialnej za budowę zamku na terenie Puszczy Noteckiej. Tropy wiodły do poznańskiej spółki D.J.T.

Główni zainteresowani nie zabierali głosu w sprawie, ale po kilku dniach milczenie przerwał prezes spółki, 29 letni Dymitr Nowak, który przesłał swoje oświadczenie portalowi money.pl.

- Spółka D.J.T. jest inwestorem inwestycji w Stobnicy. Dodam, iż D.J.T. otrzymała w połowie roku 2015 pozwolenie na budowę obiektu: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną. Jest to normalna inwestycja deweloperska tyle, że o specyficznej architekturze. Budynek w swym charakterze nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą - poinformował urodzony w 1989 roku Nowak.

Przypomnijmy, że budowla ma posiadać 15 kondygnacji i 46 mieszkań. We wtorek na miejsce mają udać się inspektorzy nadzoru budowlanego, sprawą zainteresowało się również ministerstwo środowiska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro