Reklama
Reklama

Ławica wśród najszybciej rozwijajacych się lotnisk w Europie

fot. Dominik Tryba

Fachowy branżowy serwis Anker Report opublikował zestawienie, według którego poznański port jest w czołówce lotnisk, które pozyskały najwięcej pasażerów.

W pierwszej osiemnastce rankingu znalazło się miejsca dla dwóch polskich portów. Prócz Ławicy jest tam też uwzględnione lotnisko wrocławskie. Port na Dolnym Śląsku sklasyfikowano na wysokim, 7. miejscu, ten poznański znajduje się odrobinę niżej, bo na 16. pozycji. Głównym wyznacznikiem jest tutaj liczba nowo utworzonych połączeń. Wrocław zyskał ich 21, podczas gdy Poznań 14.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


Głównym motorem napędowym zmian na ławicy są loty czarterowe, a wśród nich loty m.in. do Turcji (Izmir i Dalaman), Tunezji (Djerba i Monastyr), portugalskiej Madery, Kenii (Mombasa), Grecji (Kawala i Kefalonia) czy Dominikany (Punta Cana).

Rozwój poznańskiego lotniska oddaje też rosnąca liczba pasażerów. W maju przez port na Ławicy przewinęło się 206 tys. pasażerów, co daje 47 % wzrostu w skali roku. 61 tys. ogółu stanowili pasażerowie czarterów - ten wskaźnik w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym wynosi 125 %.

Na czele rankingu Anker Report znalazły się turecka Antalaya, moskiewskie Wnukowo oraz lotnisko Berlin Tegel.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro