Reklama
Reklama

Profesor, który zgodził się na budowę zamku w Puszczy Noteckiej, zasiada w radzie fundacji założonej przez... właściciela inwestycji

fot. PilkoWracaj @ TT

Coraz więcej wiadomo o wzbudzającej duże kontrowersje budowie pseudotwierdzy na terenach objętych programem Natura 2000.

Okazuje się, że nie byłaby ona możliwa, gdyby nie zgoda wydana przez profesora poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, Piotra Tryjanowskiego.- Pomimo iż użytkowanie terenu przeznaczonego pod inwestycję potencjalnie wiąże się z ryzykiem niepokojenia i płoszenia ptaków poprzez nadmierną jego penetrację, nie można wykazać negatywnego wpływu na żywotność ich populacji w rozpatrywanym obszarze Natura 2000 - pod tą oceną, która znalazła się w raporcie odnośnie możliwości pogodzenia inwestycji z ochroną przyrody widnieje podpis poznańskiego naukowca. Prócz prof. dr hab. Piotra Tryjanowskiego, projekt poparło także pięciu innych naukowców, jednak to właśnie dyrektor Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jest z nich najwyższy stopniem.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Istnieją pewne przesłanki, które poddają w wątpliwość rzetelność opinii wydanej przez naukowców. Otóż, prof. Piotr Tryjanowski zasiada w radzie fundacji Fauna Polski powołanej na początku 2017 r., której fundatorem jest inwestor zamku Paweł Nowak, właściciel firmy DJT.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro