Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 6
Reklama

Tajemnicza inwestycja pod Obornikami. Kto buduje zamek w środku puszczy?

sk
poniedziałek, 9.07.2018 r.
godz. 12.40
sk | poniedziałek, 9.07.2018 r., godz. 12.40
Tajemnicza inwestycja pod Obornikami. Kto buduje zamek w środku puszczy?
fot. http://mapy.geoportal.gov.pl

Od kilku dni internet rozpala sprawa tajemniczej inwestycji na terenie Puszczy Noteckiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jeden z użytkowników serwisu Wykop.pl opublikował zdjęcia, na których widać budowę ceglanego zamku, zlokalizowanego w rejonie miejscowości Stobnica (powiat obornicki).

Tego typu inwestycja wymaga sporych nakładów finansowych. Budynek już na mapach wygląda imponująco, ponadto częściowo powstaje na sztucznej wyspie. Wśród internautów nie brakuje głosów oburzenia. Zadaniem wielu osób taka budowla w sercu puszczy to nieporozumienie.

Plotki wskazywały jako inwestorów m.in. rodzinę Kulczyków, jednak podobne opowieści można włożyć między bajki. Z obwieszczenia burmistrza Obornik czy dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu wynika, że za budowę odpowiedzialna jest poznańska spółka D.J.T.

Według serwisu money.pl stojący za nią Dymitr i Tymoteusz Paweł Nowakowie to synowie Michała Pawła Nowaka, twórcy odzieżowej marki Solar, który kilka lat temu wycofał się z biznesu.

W raporcie wykonanym na potrzeby RDOŚ w Poznaniu stwierdzono m.in., że posiadający prawie 48 metrową wieżę obiekt nie będzie negatywnie oddziaływać na środowisko. Będzie mogło w nim zamieszkać 97 osób (kolejne 10 potrzebne będzie do obsługi), ulokowanych w 46 mieszkaniach.

Reklama