Reklama
Reklama

Nowy regulamin PKP Intercity. Już nie kupimy biletu na ostatnią chwilę

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Na wprowadzenie dość istotnej zmiany w regulaminie przewozów zdecydowało się PKP Intercity.

We wszystkich składach tej spółki obowiązują tzw. miejscówki: podczas zakupu biletu przydzielane jest nam miejsce siedzące. Niestety, w szczytach komunikacyjnych normą jest przepełnienie pociągów, przez co wiele osób stoi na korytarzach, co znacznie obniża komforty wszystkich podróżnych.
Wkrótce może się to zmienić. - Od 8 lipca br. PKP Intercity, w ramach pilotażu, będzie mogło skorzystać z rozwiązania częściowej blokady sprzedaży w pociągach, tak aby zapewnić komfortową podróż podczas szczytów przewozowych - informuje spółka.
W praktyce oznacza to, że zakup biletu bez gwarancji miejsc do siedzenia będzie niemożliwy. PKP Intercity zapewnia jednak, że w takiej sytuacji możliwe będzie pobranie w kasie specjalnego zaświadczenia, na podstawie którego bilet sprzeda nam konduktor, nie naliczając dodatkowej opłaty.
- Decyzja o wprowadzeniu rozwiązania będzie podejmowana indywidualnie i tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy pociąg jest wzmocniony dodatkowymi wagonami i nie ma możliwości dostawiania kolejnych wagonów, ponieważ tak długi skład nie zmieści się w peronach - zapewnia PKP Intercity.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro