Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Pięć nowych ambulansów ma służyć chorym w Poznaniu i powiecie poznańskim

j
piątek, 6.07.2018 r.
godz. 14.45
j | piątek, 6.07.2018 r., godz. 14.45
Pięć nowych ambulansów ma służyć chorym w Poznaniu i powiecie poznańskim
fot. UMWW

Trzy ambulanse będą oczekiwać na wezwanie  w powiecie poznańskim - w Stęszewie, Buku i Ludwikowie, a dwa są przeznaczone do transportu medycznego i będą stacjonować w Poznaniu przy ul. Rycerskiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1045 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1038 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1034 hPa

Dziś symbolicznie klucze do ambulansów sanitarnych przekazał Marcinowi Zielińskiemu, dyrektorowi Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.  Dzisiaj pokazujemy, a nie przekazujemy pięć ambulansów, ponieważ od chwili zakupu od razu trafiły one do pracy – powiedział Marszałek Marek Woźniak. To bardzo nowoczesne i nowocześnie wyposażone pojazdy – dobrze służą tym, którzy ratują, a dzięki temu tym, którzy są ratowani. Warto na takie zakupy wydać ponad półtora miliona złotych – dodał.

Mercedesy Benz Sprinter typ C o pojemności silnika blisko 3 litry, a mocy 190 KM wyprodukowane w tym roku służyć będą mieszkańcom Poznania i powiatu poznańskiego. Całkowita wartość ambulansów to blisko 2 mln złotych, z czego ponad 1,5 mln złotych stanowi dofinansowanie z UMWW.   Ambulanse rzeczywiście dużo jeżdżą i zużywają się w zastraszającym tempie  –  zwracał uwagę na potrzebę kupowania nowych pojazdów Marcin Zieliński, dyr. Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.   Zdajemy sobie  sprawę, jak bardzo trzeba inwestować w pierwszą pomoc, czyli w zdrowie i życie ludzkie, dlatego będziemy dofinansowywać jeszcze w tym roku kupno kolejnych ambulansów – zapewnił Marszałek Marek Woźniak.

Reklama