Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Trwa przebudowa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Grochowskiej

j
piątek, 6.07.2018 r.
godz. 09.42
j | piątek, 6.07.2018 r., godz. 09.42
Trwa przebudowa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Grochowskiej
fot. Renata Winczewska

Prace w tym miejscu mają się zakończyć 16 lipca.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy remont przejazdu przez torowisko na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Grochowskiej to jeden z kilku zaplanowanych w tegoroczne wakacje. Prace rozpoczęły się 2 lipca a według planów mają zakończyć się 16 lipca. Zamiast pełnego ubytków przejazdu asfaltowego pojawi się nowy, wykonany z tworzywa sztucznego. Wdrażana technologia gwarantuje większą trwałość i ograniczenie hałasu – informował zapowiadając remont ZTM.

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy w okresie wakacyjnym toczyć się będą remonty torowo-sieciowe w kilku miejscach Poznania. To między innymi trwające prace związane z wymianą wyeksploatowanych zwrotnic i rozjazdów na węźle Półwiejska od strony ul. Górna Wilda, kompleksowa modernizacja sieci trakcyjnej od węzła Traugutta do pętli Dębiec. Ponadto w weekend, 7-8 lipca, naprawiana będzie zwrotnica i część łuku na skrzyżowaniu ulicy Królowej Jadwigi i Górnej Wildy od strony Wierzbięcic, w związku z czym nieprzejezdny dla tramwajów będzie odcinek od ul. Wierzbięcice do Półwiejskiej.

Kolejne remonty czekają nas też w sierpniu i we wrześniu. W pierwszej połowie miesiąca na skrzyżowaniu ul. Wołyńskiej i Wojska Polskiego prowadzony będzie remont przejazdu tramwajowego. A we wrześniu (3-16 września) odbędzie się wymiana zużytych zwrotnic i rozjazdów na węźle Głogowska/Hetmańska od strony ul. Reymonta.

Jak informują miejscy urzędnicy kwota przeznaczona na naprawę torowisk w Poznaniu w 2018 roku to 25 mln złotych, a około 1,5 mln zł przeznaczonych zostanie na poprawę infrastruktury autobusowej.

Reklama