Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Przebudowa mostu Lecha. Wykonawca przejął plac budowy

BS
środa, 4.07.2018 r.
godz. 15.30
BS | środa, 4.07.2018 r., godz. 15.30
Przebudowa mostu Lecha. Wykonawca przejął plac budowy

Zgodnie z zapowiedziami wykonawca przebudowy mostu Lecha przejął plac budowy. Od postępu prac przygotowawczych uzależniony jest termin zamknięcia przeprawy dla ruchu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O potrzebie budowy nowej przeprawy w miejscu północnej nitki mostu Lecha wiadomo już od zeszłego roku. Koszt przebudowy to niemal 53 mln złotych, a za realizację inwestycji odpowiada konsorcjum, w skład którego wchodzą sopocka firma MOST oraz spółka KSH ze Śremu. W środę PIM poinformował, że w poniedziałek, zgodnie z planem wykonawca przejął plac budowy. Na razie nie oznacza to jednak zamknięcia przeprawy dla ruchu. Zanim to się stanie wykonawca musi wykonać prace przygotowawcze. Data zamknięcia mostu zostanie podana z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Jednocześnie PIM zapewnia, że data faktycznego rozpoczęcia prac, nie ma wpływu na termin oddania nowej nitki do użytku - Data zamknięcia północnej jezdni mostu Lecha nie ma żadnego wpływu na czas zakończenia realizacji nowego obiektu. Zgodnie z umową nowy most powinien być przejezdny na koniec stycznia 2020 roku, a zakończenie wszystkich prac budowlanych, nie mających już wpływu na ruch samochodowy, planowane jest na koniec czerwca 2020 roku - informuje PIM.

Reklama