Reklama
Reklama

Budowa szpitala dziecięcego może się opóźnić i będzie droższa

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Budowa nowego szpitala dziecięcego zapowiadana jest od dawna. W tym roku udało się ostatecznie dopiąć budżet inwestycji i ogłosić przetarg na budowę. Okazuje się jednak, że oferty, które wpłynęły w przetargu, znacznie przekraczają założony budżet.

Przypominamy, że nowy szpital ma powstać na działce przy ulicy Wrzoska. W kwietniu bieżącego roku poinformowano o domknięciu budżetu inwestycji i ogłoszono przetarg na jej wykonawcę. Wartość inwestycji skalkulowano na 375 mln złotych. Okazuje się jednak, że to zbyt mało.

Jak dowiedziała się poznańska Gazeta Wyborcza, w przetargu wystartowały dwie firmy. Obie oferty są jednak znacznie wyższe od kalkulacji urzędników. Oficjalnie przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego nie komentują sprawy, ale wiadomo, że chodzi o kwotę około 50 mln złotych. Taką poprawkę do budżetu chcą wprowadzić politycy koalicji PO - PSL. Z przyjęciem poprawki nie powinno być problemu, a wówczas będzie można wybrać korzystniejszą ofertę -Chcemy, po rzetelnej weryfikacji ofert i wyborze jednej z nich, jak najszybciej podpisać umowę - mówi w rozmowie z gazetą marszałek Marek Woźniak i sugeruje, że do podpisania umowy może dojść we wrześniu.

Urzędnicy przewidują, że budowa szpitala zakończy się w ciągu 30 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
14.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro