Reklama
Reklama

Dawny sklep na Kanałowej zamieniony na kaplicę. Spotykają się w niej starokatolicy

fot. Łazarz.pl

Lokal przy ulicy Kanałowej 8 przez wiele lat stał pusty. Miasto przeznaczyło go nawet na działalność kulturalną, ale ostatecznie został przekształcony w kaplicę.

Kaplica w dawnym sklepie zainteresowała jednego z czytelników portalu Łazarz.pl -Pusty lokal po sklepie zamienił się w... kaplicę. Czyżby to tajne bractwo? Sekretny zakon? Kolejna mikroodmiana starokatolików albo tych lepszych od Watykanu? Oczami wyobraźni już widzę procesje sunące wokół podwórka i słyszę muzykę i śpiewy działające korygująco na niesfornych lokatorów i ulicznych pijaczków. A może to początek działalności zakładu pogrzebowego? - zapytał Jerzy Domasłowski, mieszkaniec ul. Kanałowej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Z ustaleń portalu wynika, że lokal przeznaczony był przez miasto do wynajmu na cele kulturalne. Nie udało się go jednak wynająć, a teraz pojawiła się w nim kaplica parafii starokatolickiej -W lokalu mieści się Kaplica Parafii Starokatolickiej p.w. Miłosierdzia Bożego. Jesteśmy prawnie zarejestrowanym stowarzyszeniem Servi Dei oraz budująca się wspólnotą Narodowego Kościoła Starokatolickiego w Polsce, który swoje korzenie ma w nurcie starokatolicyzmu - wyjaśnia w rozmowie z portalem ks. Przemysław Knop, proboszcz Parafii Starokatolickiej p.w. Miłosierdzia Bożego przy ul. Kanałowej 8.

Poznańska Wspólnota Starokatolicka liczy około dwudziestu osób. Duchowni starokatoliccy mogą zawierać małżeństwa oraz wykonują świecką pracę na własne utrzymanie oraz utrzymanie kaplicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania
31℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro