Reklama

W pociągu znaleziono pocisk. Musieli interweniować saperzy

Stacja kolejowa we Wronkach | fot. Travelarz/wikimedia/CCBYSA30
Stacja kolejowa we Wronkach | fot. Travelarz/wikimedia/CCBYSA30

Nietypową interwencję podjęli dziś rano policjanci na terenie Wronek. W pociągu relacji Gorzów Wielkopolski - Poznań znaleziono pocisk od broni maszynowej.

O zdarzeniu poinformował portal moje-wronki.pl. Z relacji jego czytelnika wynika, że pociąg zatrzymał się na stacji we Wronkach, a konduktor poinformował, że w pociągu znaleziono pocisk, a na miejsce wezwano policjantów. Informacje potwierdziła w rozmowie z portalem oficer prasowa szamotulskiej policji -Na miejsce dyżurny skierował nieetatową grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Ujawnili pocisk prawdopodobnie od broni maszynowej. Znaleziony nabój prawdopodobnie nie posiadał cech bojowych. Po przeprowadzonych oględzinach został zabezpieczony przez wronieckich kryminalnych - powiedziała mł. asp. Sandra Chuda. Policja będzie próbowała ustalić właściciela pocisku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro