Reklama

Stadion im. Powstańców Wielkopolskich? Nowy pomysł na nazwę obiektu przy Bułgarskiej

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Wciąż nie wiadomo czy Lechowi Poznań uda się pozyskać nowego sponsora tytularnego Stadionu Miejskiego. Swoją propozycję na nazwę mają kibice.

Z końcem czerwca obiekt przy Bułgarskiej przestał być INEA Stadionem. Fani Kolejorza chcieliby nadać mu imię Powstańców Wielkopolskich.

- Kibice od wielu lat uczestniczą w akcjach związanych z oddawaniem czci i propagowaniu pamięci o Powstańcach Wielkopolskich. Skoro w tym roku przypada 100. rocznica wybuchu powstania, jest to idealny moment, by stadion choć przez moment nosił taką nazwę - powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" Marcin Kawka ze Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań.

Fani przekonują, że przyczyniłoby się to do popularyzacji wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, a taka nazwa mogłaby funkcjonować do znalezienia firmy chcącej nabyć prawa do nazwy obiektu.

Operatorem stadionu jest powiązana z Kolejorzem spółka Marcelin Management. Rozmowy dotyczące sprzedaży praw do nazwy trwają, ale nie wiadomo kiedy uda się jej sfinalizować. Łukasz Borowicz, rzecznik Lecha, stwierdził w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim", że klub nie mówi ani "tak", ani "nie" takiemu pomysłowi, ale sprawa wymaga dyskusji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro