Reklama

Około 200 osób zebrało się na placu Wolności by poprzeć Rodziny Osób Niepełnosprawnych

fot. Renata Winczewska
fot. Renata Winczewska

Protestujący domagają się minimum socjalnego dla osób, które w wyniku niepełnosprawności są niezdolne do samodzielnej egzystencji.

Poznańska manifestacja poparcia to pokłosie 40-dniowego protestu rodziców osób niepełnosprawnych, który miał miejsce w sejmie. Grupie rodziców osób niepełnosprawnych pod przywództwem Iwony Hartwig nie udało się wymóc na rządzących podstawowego postulatu - zasiłku w wysokości 500 zł dla osób niepełnosprawnych, ale rząd zaproponował kilka innych propozycji.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Jedną z nich jest przepis, na mocy którego osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności bez kolejek mają dostać się do lekarzy specjalistów. Nowa ustawa weszła w życie 1 lipca. Dlatego też grupa RON (Rodzice Osób Niepełnosprawnych) namawia wszystkich niepełnosprawnych i ich opiekunów do sprawdzania, jak nowe przepisy są realizowane. - Tego dnia rodzice z Torunia i okolic już od rana mówią: "sprawdzam" ustawie 520 - można przeczytać na facebookowym profilu RON - Zachęcamy wszystkich w swoich miastach i gminach do takich samych działań - kontynuują swoją odezwę rodzice osób niepełnosprawnych.

W manifestacji poparcia pojawiły się także transparentyw innych sprawach - między innymi przeciwko zmianom w systemie sądownictwa oraz w obronie praw kobiet.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro