Reklama
Reklama

Solaris nagrodzony prestiżową nagrodą Global Market Champion 2018

fot. Solaris Bus & Coach

Firma z Bolechowa znalazła uznanie w oczach londyńskiego think-tanku Emerging Europe, za wkład w rozwój Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej.

O wyróżnieniu Solarisa informuje portal projektinwestor.pl. Podczas gali wręczano nagrody w kilku kategoriach, m.in. za badania i rozwój ("Research and Development Initiative of The Year"), a także inwestycję zagranicznych ("FDI Project of the Year"). Przedsiębiorstwu państwa Olszewskich przypadła statuetka Global Market Champion 2018, a przyznanie jej argumentowane było "skuteczną działalnością i niebagatelnym wpływem na krajową i międzynarodową scenę".

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


- Jeśli wschodząca Europa ma w pełni wykorzystać swój potencjał, region potrzebuje silnych firm, które są nie tylko wybitne na swoich rynkach lokalnych, ale także są silne na arenie międzynarodowej, sprzedają lub dystrybuują swoje produkty na rynki całego świata - powiedział cytowany przez projektinwestor.pl Richard Stephens, dyrektor konkursu.

Solaris Bus & Coach wyprodukował już 16 tys. autobusów, jeżdżących w 32 krajach i 700 europejskich miastach, zatrudnia przy tym 2500 pracowników. Flagowy produkt firmy, solaris urbino 12 electric został nagrodzony laurem Bus Of The Year 2017, czyli najbardziej prestiżowym w całej branży motoryzacyjnej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro