Reklama
Reklama

Były zastępca prezydenta Poznania w sądzie. Toczy się proces w sprawie niegospodarności

Jakub J., jest oskarżony o to, że jako prezes i wiceprezes spółki Szpitale Wielkopolskie wyrządził jej szkodę w wysokości 250 tys. zł.

Spółka Szpitale Wielkopolskie miała na celu wybudować nowy szpital dziecięcy, który jednak do dzisiaj nie powstał. Jakub J., zarządzając całą inwestycją, dawał zlecenia na wykonanie usług lub zakup towarów, które - zdaniem prokuratury - nie miały żadnego ekonomicznego uzasadnienia. Były to między innymi trudne do sprecyzowania usługi marketingowe, czy stroje sportowe.

W poniedziałek przed sądem zeznawała księgowa spółki. Kobieta potwierdza, że wraz z przejęciem władzy w spółce przez Jakuba J. zaobserwowała znaczny wzrost wydatków na działania marketingowe. Zeznała także, że próbowała interweniować w sprawie podejrzanych faktur, lecz na ich odwrocie była sygnatura mówiąca o tym, że wydatek został zaakceptowany przez zarząd.

Zeznaniom swojej byłem podwładnej przysłuchiwał się także sam oskarżony. Jakub J., zwrócił uwagę, że spółka znajduje się obecnie w dużo gorszej sytuacji finansowej, niż za jego czasów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
15.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro