Reklama

Internauci organizują "Minutę ciszy dla Toru Poznań"

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

- Chodzi o to by zobaczyli ilu nas jest i jak zależy nam na tym by motorsport w Polsce się rozwijał - tłumaczą inicjatorzy akcji.

- Pamiętajcie spotykamy się dobrowolnie! Nikt nikogo nie zmusza - jest to spontaniczne spotkanie w obronie Toru Poznań - kończy się odezwa pomysłodawców inicjatywy, by 29 lipca, przy okazji TrackDay zebrać się tłumnie na poznańskim torze. Pasjonaci motoryzacji pod nazwą "Dropped Like A Bitch" postanowili minutą ciszy zamanifestować swój sprzeciw wobec ostatnich wydarzeń i - jak zostało to określone w opisie wydarzenia - próby zamknięcia toru.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Symboliczna minuta ma zostać także poświęcona tym torom, które zostały już zamknięte. Grupa hobbystów zwraca uwagę na to, że Tor Poznań jest już jedynym miejscem, które kształci młodych adeptów sportów motorowych, a także ściąga rzesze pasjonatów, także z zagranicy.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji, by przybyli swoimi pojazdami: samochody, motocykle, tuningowane, sportowe, zabytkowe itd... - wyliczają organizatorzy akcji, przedstawiając sposób na "nierówną walką", jak określają potyczkę z przedstawicielami AutomobilKlub Wielkopolska w obronie Toru Poznań.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro