Reklama
Reklama

Poznań zadba o... paznokcie u stóp swoich najstarszych mieszkańców

fot. UMP
fot. UMP

To kolejny pomysł na pomoc seniorom ze strony miejskich włodarzy. Wkrótce sędziwi poznaniacy będą mogli bezpłatnie skorzystać z usług kosmetyczki.

Urząd Miasta Poznania wprowadza kolejną usługę, z której mogą korzystać mieszkańcy w wieku powyżej 80 lat. W ramach pakietu Poznań VIVA Senior, dostępne są już takie projekty, jak np. "taksówka dla seniora", "złota rączka dla seniora" i "książka dla seniora". Teraz do ułatwień dla najstarszych dołącza finansowana przez miasto wizyta u kosmetyczki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jak informuje portal codziennypoznan.pl na pomysł wpadli sami seniorzy, zwracając uwagę na trudność, którą sprawia im schylanie się do stóp w celu ich pielęgnacji. Jak się okazuje, chirurgiczne usuwanie wrastających paznokci to jeden z najczęstszych zabiegów wykonywanych w poznańskich szpitalach.

Aby zostać objętym projektem, trzeba mieć ukończone 80 lat. Jest on także przewidziany dla osób o ciężkiej sytuacji materialnej. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do Biura Poznań, pod numerem telefonu 61 646 33 44. Z usługi każdy senior może skorzystać maksymalnie raz na dwa miesiące.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro