Reklama

Poznań zadba o... paznokcie u stóp swoich najstarszych mieszkańców

fot. UMP
fot. UMP

To kolejny pomysł na pomoc seniorom ze strony miejskich włodarzy. Wkrótce sędziwi poznaniacy będą mogli bezpłatnie skorzystać z usług kosmetyczki.

Urząd Miasta Poznania wprowadza kolejną usługę, z której mogą korzystać mieszkańcy w wieku powyżej 80 lat. W ramach pakietu Poznań VIVA Senior, dostępne są już takie projekty, jak np. "taksówka dla seniora", "złota rączka dla seniora" i "książka dla seniora". Teraz do ułatwień dla najstarszych dołącza finansowana przez miasto wizyta u kosmetyczki.

Jak informuje portal codziennypoznan.pl na pomysł wpadli sami seniorzy, zwracając uwagę na trudność, którą sprawia im schylanie się do stóp w celu ich pielęgnacji. Jak się okazuje, chirurgiczne usuwanie wrastających paznokci to jeden z najczęstszych zabiegów wykonywanych w poznańskich szpitalach.

Aby zostać objętym projektem, trzeba mieć ukończone 80 lat. Jest on także przewidziany dla osób o ciężkiej sytuacji materialnej. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do Biura Poznań, pod numerem telefonu 61 646 33 44. Z usługi każdy senior może skorzystać maksymalnie raz na dwa miesiące.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro