Reklama
Reklama

Będzie wielopoziomowy parking przy pl. Bernardyńskim?

fot. google street view
fot. google street view

Brakuje miejsc do parkowania w okolicy pl. Bernardyńskiego. Rozwiązaniem problemu mógłby być wielopoziomowy parking, nad którym zastanawia się miasto.

Głos Wielkopolski informuje o wizycie zastępcy prezydenta Poznania, Macieja Wudarskiego na pl. Bernardyńskim i rozmowach na temat przyszłości tego miejsca. Wiadomo już, że nie ma szans na wybudowanie tam podziemnego parkingu, opcją najchętniej dyskutowaną na spotkaniu urzędników z radnymi osiedla Stare Miasto i mieszkańcami był wielopoziomowy parking, który mógłby rozładować problemy z zaparkowaniem w okolicy.

W rejonie pl. Bernardyńskiego miejsc do pozostawienia samochodu poszukują zwykle kupcy handlujący na tamtejszym rynku, ich klienci oraz pacjenci dwóch pobliskich szpitali. Wkrótce zmieni się miejscowy plan zagospodarowania terenu, trwają więc konsultacje, które miałyby na celu znalezienia najbardziej optymalnego rozwiązania. Na prace studialne i projekty planistyczne związane z rewitalizacją przeznaczono 100 tys. zł z miejskiego budżetu.

Jak zapewnia Wudarski, trwają rozmowy między miastem, a Urzędami Marszałkowskim oraz Wojewódzkim, które administrują należącym do Skarbu Państwa terenem. Do ustalenia pozostaje m.in. rola parkingu - czy ma on służyć bardziej mieszkańcom, czy bardziej pacjentom. Od określenia przeznaczenia tej inwestycji, zależy kierunek poszukiwań jej finansowania. Trudno na ten moment dokładnie określić jej wartość, jednak podobne obiekty, jak np. ten przy ul. Za Bramką kosztowały około 60 mln zł.

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji szacuje, że w przypadku szybkiego ustalenia ram projektu, parking mógłby zostać ukończony w przeciągu trzech lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro