Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Gran Turismo Polonia: impreza na Torze Poznań przerwana ze względu na „duży hałas”

j
sobota, 30.06.2018 r.
godz. 18.00
j | sobota, 30.06.2018 r., godz. 18.00
Gran  Turismo Polonia: impreza na Torze Poznań przerwana ze względu na „duży hałas”
fot. Maciej Kopiński

W sobotę w ramach Gran Turismo Polonia na Torze Poznań zorganizowany został dzień otwarty.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Impreza została jednak przerwana przed czasem. Niestety – robiliśmy co mogliśmy, ale decyzją Automobilklubu Wielkopolskiego zamknięto tor uniemożliwiając nam dalszą jazdę. Decyzja tłumaczona jest za dużym hałasem. Nie zgadzamy się z tą decyzją i uważamy ją za bardzo krzywdzącą. Proszę nam wierzyć, że wszyscy tutaj, zarówno kierowcy jak i organizatorzy, jesteśmy bardzo rozczarowani i rozgoryczeni – poinformowali na Facebooku organizatorzy.

Cykl spotkań klubu Gran Turismo od wielu lat regularnie odwiedza największe i najważniejsze europejskie tory. Nigdy nie spotkaliśmy się z podobną sytuacją. Jest to tym bardziej trudne do zrozumienia, gdyż jesteśmy w Poznaniu nieprzerwanie od 14 lat starając się budować pozytywną atmosferę, a przy tym markę miasta i regionu za granicą. Komunikat, który dziś poszedł w świat będzie niestety inny - poinformował w oficjalnym komunikacie przesłanym do mediów Marcin Jellinek, Gran Turismo Polonia.  

W trakcie dzisiejszej imprezy po torze jeździły samochody dopuszczone do ruchu ulicznego w całej Unii Europejskiej, dlatego tym bardziej trudno nam zrozumieć, dlaczego dziś nie spełniały one wymogów poznańskiego toru wyścigowego. Przez ostatnie 13 lat nie mieliśmy przecież tego problemu. Nie wiemy, jak mamy wytłumaczyć to zawiedzionym uczestnikom i kibicom. W tej chwili pozostaje obiecać, że postaramy się wyjaśnić tą sprawę jak najszybciej - dodał.

Jak już wcześniej informowaliśmy od środy w Poznaniu trwa 12. edycja Gran Turismo Polonia – spotkania międzynarodowego klubu kierowców najszybszych i najdroższych samochodów świata. Zgodnie z zapowiedziami w sobotę od godziny 11:00 zorganizowany został dzień otwarty dla publiczności.

Reklama