Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Reklama

Karpia: mieszkańcy skarżą się na nocne hałasy na budowie

j
sobota, 30.06.2018 r.
godz. 14.30
j | sobota, 30.06.2018 r., godz. 14.30
Karpia: mieszkańcy skarżą się na nocne hałasy na budowie
fot. Czytelnik

Mieszkańcy okolic ulicy Karpia skarżą się na hałas, który dobiega z budowy bloków. Prace trwają również w nocy, co uniemożliwia mieszkańcom spokojny sen.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prace prowadzone na jednej z budów zakłócały sen mieszkańców również w nocy z czwartku na piątek. Po raz kolejny na miejsce wezwana została policja. Najlepsze jest to, że jak przyjechała policja - zgłoszenie było anonimowe - to się pochowali. Drugi raz jak ktoś inny zadzwonił na policję to powiedzieli ze przyjadą, ale jak się będzie świadkiem w sądzie, potem za trzecim razem Pan że 112 miał jeszcze inną wersję że policja nie może wejść na budowę bez nakazu sądowego bo to zamknięte jest – pisze jeden z mieszkańców.

Policjanci potwierdzają, że odbierają zgłoszenia i zapewniają, że działania są prowadzone. Temat jest nam znany od dłuższego czasu. Tylko od 1 czerwca w sprawie zakłócania ciszy nocnej policjanci w tej okolicy interweniowali pięć razy – tłumaczy st. sierż. Marta Mróz z poznańskiej policji. I dodaje, że aby można było podjąć dalsze działania konieczne jest podanie nazwiska osoby zgłaszającej, której cisza nocna została zakłócona. Okazuje się, że takie postępowanie jest już prowadzone. Za zakłócanie ciszy nocnej grozi między innymi kara grzywny do 5 tys. zł – kończy st. sierż. Mróz.

Według relacji naszego czytelnika to już kolejna tego typu sytuacja w tym miejscu. W nocy cały czas prowadzone są prace, słychać dźwięk maszyn, co uniemożliwia mieszkańcom wypoczynek. Inwestycję prowadzi w tym miejscu Murapol S. A. okazuje się, że nocne prace były konieczne.

Uzyskaliśmy informację od podwykonawcy inwestycji powstającej przy ul. Karpia w Poznaniu, że w czerwcu br. zrealizował piąty etap płyty fundamentowej na stanie „0” budynku i ze względu na konieczny ciąg technologiczny jej realizacji, prace musiały być prowadzone w godzinach nocnych. Przewiduje on, że ostatni etap ww. prac będzie realizowany w ciągu najbliższych 2 tygodni, o czym poinformujemy z trzydniowym wyprzedzeniem drogą mailową zarządcę sąsiadujących budynków z prośbą o poinformowanie ich mieszkańców – mówi Małgorzata Gaborek z Murapolu. Najmocniej przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję że wspomniana powyżej jeszcze jedna taka sytuacja będzie ostatnią – dodaje.

Reklama