Reklama
Reklama

Pięć osób zatrzymanych za kradzież, której nie było

Policjanci z Rogoźna w ciągu ostatnich tygodni pracowali nad sprawą kradzieży samochodu. Szybko okazało się, że cała historia została zmyślona.

Początek tej historii ma miejsce na początku marca. Wówczas dwóch mieszkańców gminy Wągrowiec zakupiło dokumenty i części od nieistniejącego już samochodu marki Citroen C4. Zakupione części zamontowali do takiego samego samochodu należącego do jednego z nich, a następnie z użyciem kupionych dokumentów zarejestrowali pojazd.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

To dopiero pierwsza część oszustwa. Następnie samochód przekazano 29-letniej kobiecie, która wybrała się nim do Rogoźna - W umówionym miejscu zaparkowała samochód, a kluczyki od stacyjki położyła na tylnym kole. Po chwili do samochodu podszedł 54-letni mężczyzna, który nim odjechał. W tym czasie kobieta zgłosiła rzekomą kradzież auta na policję, a dwa dni później szkodę w ubezpieczalni - relacjonuje Izabela Leśnik z obornickiej policji.

Policjanci szybko nabrali podejrzeń co do okoliczności kradzieży, a ostatecznie udało się udowodnić, że do kradzieży nie doszło. W sprawie zatrzymano łącznie pięć osób. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
0.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro