Reklama
Reklama

Będzie nowelizacja ustawy o handlu w niedzielę. Wiceminister zapowiada koniec obchodzenia prawa

fot. Maciek Pelc / freeimages.com
fot. Maciek Pelc / freeimages.com

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce czeka nas nowelizacja ustawy o zakazie handlu w niedzielę.

Obecnie sklepy mogą być otwarte jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Wiele placówek obchodzi jednak przepisy, chociażby przez "przemianowanie" się na placówkę pocztową, o czym pisaliśmy już w środę.
Tego samego dnia w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog odbyły się konsultacje w sprawie nowelizacji ustawy. Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl przyznał, że nowelizacja prawa jest potrzebna.
- Na pewno doprecyzujemy kwestie związane z placówką pocztową. Nie może być tak, że sieć, czy sklep, który w ciągu miesiąca nie dokonuje żadnej czynności pocztowej, ma na szybie "placówkę pocztową" i korzysta z obejścia prawa. Obejścia, bo ja tak to nazywa - powiedział przedstawiciel rządu.
- Druga rzecz to kwestia doby pracowniczej, trudna do rozstrzygnięcia. Zwraca na to uwagę NSZZ Solidarność (związkowcy chcą, by zakaz handlu został rozszerzony na czas od godz. 22.00 w sobotę do 5.00 w poniedziałek - red.) - kontynuował Szwed.
Polityk nie podał konkretnej daty nowelizacji ustawy. Zaznaczył jednak, że nastąpi to jeszcze w obecnej kadencji Sejmu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro