Reklama
Reklama

Inscenizacja w poznańskich tramwajach: będzie można spotkać robotników z Ceglorza i charakterystyczne sylwetki z 1956 r.

fot. Halina P.

Na pokładach tramwajów kursujących na Dębcu, Wildzie i Jeżycach rekonstruktorzy przypominać będą historię Poznańskiego Czerwca '56.

62 lata temu w Poznaniu wybuchł pierwszy w PRL zryw przeciwko władzy ludowej. Do pacyfikacji robotników na ulicach uruchomiono ponad 10 tysięcy żołnierzy. W starciach mieszkańców z wojskiem, 57 osób poniosło śmierć. Od rana trwają uroczystości upamiętniające te wydarzenia.

Grupa rekonstrukcyjna Semper Fidelis i Fundacja Kochania Poznania zaprasza na inscenizację, związaną z Czerwcem "56 w tramwajach. 28 czerwca, na trasach poznańskich bimb, spotkacie robotników z Ceglorza, pielęgniarki, ludność cywilną oraz inne charakterystyczne sylwetki z 1956 roku. Przybliżą nam oni tym samym klimat z Czerwca ‘56. Wręczą Wam także ściśle tajny adres... - musicie go odwiedzić! - informuje Katarzyna Cieliczko-Słupianek prezes fundacji Kochania Poznania. Pasażerowie pamiętajcie, że Waszym reakcjom bacznie przypatrywać się będzie Milicja Obywatelska oraz tajniacy z UB... na szczęście to tylko rekonstrukcja. Będziemy na Dębcu, Wildzie, Łazarzu i Jeżycach - szukajcie nas od 12.00 do 16.00! - dodaje.

Akcja rozpocznie się na skwerze Trzech Tramwajarek - przy zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kochanowskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro