Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

PIM dementuje informacje o opóźnieniach przy przebudowie mostu Lecha

BS
środa, 27.06.2018 r.
godz. 17.30
BS | środa, 27.06.2018 r., godz. 17.30
PIM dementuje informacje o opóźnieniach przy przebudowie mostu Lecha

Dziś rano cytowaliśmy informację Głosu Wielkopolskiego o rzekomych problemach przy planowanej przebudowie mostu Lecha. Po południu PIM opublikował komunikat prasowy w tej sprawie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy, że rano Głos Wielkopolski informował o problemach przy przekładaniu instalacji należących do operatora telekomunikacyjnego. Krzysztof Kaczanowski dementuje te informacje - 9 kwietnia br. rozpoczęły się prace związane z usunięciem kolizji teletechnicznych. Zostały one już zakończone i nie powstały z tego tytułu żadne opóźnienia dla rozbiórki i budowy nowego mostu Lecha - stwierdza przedstawiciel PIM.

Jednocześnie Krzysztof Kaczanowski informuje, że zgodnie z planem umowa z wykonawcą zostanie podpisana w czwartek, a plac budowy zostanie mu przekazany 2 lipca - Spółka zwraca uwagę, że przekazanie placu budowy nie jest jednoznaczne z zamknięciem dla ruchu samochodowego obiektu przeznaczonego do rozbiórki. Wykonawca, zgodnie z warunkami umowy, może wyłączyć most z ruchu w momencie, w którym przystąpi bezpośrednio do jego rozbiórki. Powodowane to jest dbałością o użytkowników obiektu poprzez jak najdłuższe uniknięcie zbędnych utrudnień w ruchu - wyjaśnia Kaczanowski. Data wyłączenia mostu z użytkowania zostanie podana przez wykonawcę z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Zgodnie z planem nowy most ma być przejezdny w styczniu 2020, a zakończenie wszystkich prac zaplanowano na czerwiec 2020 roku.

Reklama