Reklama

Poznań ma ulicę Grzegorza Ciechowskiego

fot. UMP

We wtorek nastąpiło oficjalne nadanie jednej z poznańskim ulic imienia Grzegorza Ciechowskiego.

Autorem pomysłu był Grzegorz Jura z Platformy Obywatelskiej. Apel pojawił się już w 2016 roku, ale miejscy radni pochylili się nad sprawą dopiero kilka miesięcy temu i w styczniu przegłosowali odpowiednią uchwałę.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Nową nazwę nadano ulicy odchodzącej od Milczańskiej. Już wcześniej na Łacinie funkcjonowały ulice imienia Anny Jantar czy Czesława Niemena.

- Tu w Poznaniu Grzegorz Ciechowski dał swój ostatni otwarty koncert podczas imienin ul. Św. Marcin. To bardzo ważne, że rada miasta jednogłośnie podjęła taką decyzję - mówił wiceprezydent Jędrzej Solarski.

Na uroczystości pojawiła się m.in. córka artysty, Weronika Ciechowska. Nie zabrakło również kolegów z Republiki, menadżerów czy fanów muzyka.

- Bardzo dziękuję, że mogę tutaj być. Poznań jest wspaniałym miastem, bywałam tutaj wiele razy, a na pewno będę częściej, by zobaczyć całkowicie już ukończoną ulicę. Ogromnie się cieszę, że tyle osób tutaj dziś przybyło - komentowała Weronika Ciechowska.

Ciechowski zmarł w 2001 roku z powodu tętniaka serca. Miał 44 lata. Był liderem zespołu Republika, prowadził również działalność solową. Jest autorem wielu hitów, takich jak "Biała flaga", "Telefony", "Tak, tak... To ja", "Nie pytaj o Polskę" czy "Piejo kury piejo".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
8.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro