Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Poznań ma ulicę Grzegorza Ciechowskiego

sk
środa, 27.06.2018 r.
godz. 12.50
sk | środa, 27.06.2018 r., godz. 12.50
Poznań ma ulicę Grzegorza Ciechowskiego
fot. UMP

We wtorek nastąpiło oficjalne nadanie jednej z poznańskim ulic imienia Grzegorza Ciechowskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Autorem pomysłu był Grzegorz Jura z Platformy Obywatelskiej. Apel pojawił się już w 2016 roku, ale miejscy radni pochylili się nad sprawą dopiero kilka miesięcy temu i w styczniu przegłosowali odpowiednią uchwałę.

Nową nazwę nadano ulicy odchodzącej od Milczańskiej. Już wcześniej na Łacinie funkcjonowały ulice imienia Anny Jantar czy Czesława Niemena.

- Tu w Poznaniu Grzegorz Ciechowski dał swój ostatni otwarty koncert podczas imienin ul. Św. Marcin. To bardzo ważne, że rada miasta jednogłośnie podjęła taką decyzję - mówił wiceprezydent Jędrzej Solarski.

Na uroczystości pojawiła się m.in. córka artysty, Weronika Ciechowska. Nie zabrakło również kolegów z Republiki, menadżerów czy fanów muzyka.

- Bardzo dziękuję, że mogę tutaj być. Poznań jest wspaniałym miastem, bywałam tutaj wiele razy, a na pewno będę częściej, by zobaczyć całkowicie już ukończoną ulicę. Ogromnie się cieszę, że tyle osób tutaj dziś przybyło - komentowała Weronika Ciechowska.

Ciechowski zmarł w 2001 roku z powodu tętniaka serca. Miał 44 lata. Był liderem zespołu Republika, prowadził również działalność solową. Jest autorem wielu hitów, takich jak „Biała flaga”, „Telefony”, „Tak, tak… To ja”, „Nie pytaj o Polskę” czy „Piejo kury piejo”.

Reklama