Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Pierwsza bimba wyprodukowana pod Poznaniem, która ma trafić do poznańskiego MPK - prawie gotowa

sw
wtorek, 26.06.2018 r.
godz. 20.58
sw | wtorek, 26.06.2018 r., godz. 20.58
Pierwsza bimba wyprodukowana pod Poznaniem, która ma trafić do poznańskiego MPK - prawie gotowa
fot. czytelnik

Po ponad roku od podpisania umowy pomiędzy Modertransem, a MPK Poznań na dostawę 50 niskopodłogowych tramwajów, z fabryki płyną optymistyczne wieści.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Pierwszy tramwaj jest na ukończeniu. Pojazd ten będzie przygotowywany do procesu homologacji - mówi Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań, w rozmowie ze specjalistycznym portalem transport-publiczny.pl. Chodzi o model Gamma produkowany przez spółkę-córkę, wydzieloną z MPK, czyli Modertrans. Bimba ma 32 metry długości i będzie wyposażona w skrętne wózki.

Umowa zawarta pomiędzy oboma podmiotami przewiduję dostawę 30 jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych tramwajów. Bimby pierwszej kategorii pomieszczą 240 podróżnych, z czego 60 na miejscach siedzących, drugiej - będzie mógł przewieźć 230 podróżnych, w tym 50 na miejscach siedzących.

Prototypowa pojazd z nowej rodziny Gamma jest testowany już od zeszłego roku. Tramwaje, które trafią do stałego użycia w Poznaniu będą się jednak różniły od prototypu, zarówno pod względem elektronicznym, jak i wizualnym.

Gammy pojawią się na poznańskich torach na jesieni. Zamówienie 50 tramwajów od Modertransu nie wyczerpuje potrzeb zmian w taborze MPK. Prezes spółki twierdzi, że do wymiany jest jeszcze 31 jednostek.

Reklama