Reklama
Reklama

Stary Rynek coraz równiejszy. Na Wodnej i Ślusarskiej położono nową nawierzchnię

fot. poznan.pl
fot. poznan.pl

Od teraz kolejne po ul. Woźnej uliczki w pobliżu Starego Rynku wyłożone są nową, o wiele bardziej równą kostką.

Ta informacja ucieszy zwłaszcza rodziców którzy odwiedzają "Stary" z dziećmi w wózkach, a także panie, wybierające się do rozrywkowego centrum miasta w szpilkach. Wyrównana kostka stanowi też znaczne ułatwienie dla rowerzystów.

Zarówno Wodna, jak i Ślusarska zostały doprowadzone do standardu pobliskiej Woźnej. Na pierwszej z nich nawierzchnia została wymieniona od ul. Klasztornej do wjazdu na plac Kolegiacki, natomiast na drugiej z nich położono równą kostkę na odcinku od placu Kolegiackiego do ulicy Woźnej.

Wyrównywanie nawierzchni na wspomnianych ulicach polegało na usunięciu starego bruku i wymienieniu go na nowe, specjalnie przygotowane kostki, poddane wcześniej rewaloryzacji, tj. ścięciu lica i jego spłomieniowaniu, celem nadania szorstkości. Usunięty bruk został zabrany do magazynu ZDM i zostanie wykorzystany w przyszłości.

Nowa nawierzchnia jest efektem kompromisu pomiędzy poprawą funkcjonalności i bezpieczeństwa, a utrzymaniem historycznego charakteru tego rejonu. Na remont wydane zostało pozwolenie konserwatorskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro