Reklama

Syn prezes Trybunału Konstytucyjnego dostał dyrektorską posadę w Pekao SA

fot. wtkplay.pl
fot. wtkplay.pl

Marcin Przyłębski zamienił stanowisko w gabinecie Jacka Jaśkowiaka, na fotel dyrektora banku jeszcze w listopadzie. O sprawie informuje Newsweek.

Przyłębski jest jednym z dwóch synów małżeństwa obecnej prezes Trybunału Konstytucyjnego z ambasadorem RP w Berlinie Andrzeja Przyłębskiego. Dotychczas pracował przez wiele lat w Urzędzie Miasta Poznania, odpowiadając za relację z inwestorami. Co ciekawe, został dyrektorem a następnie awansował na wicedyrektora za czasów urzędowania prezydenta Ryszarda Grobelnego, swoje stanowisko utrzymał również w trakcie obecnej kadencji, kiedy najważniejszy fotel w mieście piastuje Jacek Jaśkowiak.

To właśnie ta praca wywindowała go do objęcia jednej z ważniejszych funkcji w banku z dużymi państwowymi udziałami. Jak pisze w swoim oświadczeniu biuro prasowe Pekao: "Marcin Przyłębski posiada wszelkie kwalifikacje i doświadczenie do pełnienia funkcji dyrektora ds. współpracy z instytucjami jednej z największych instytucji finansowych Banku Pekao. (...) Od wielu lat komentuje sprawy gospodarcze w mediach lokalnych i ogólnopolskich".

"W jaki sposób młody Przyłębski trafił do państwowego Pekao? Czy wygrał konkurs?
" - na to pytanie dziennikarze Newsweeka odpowiedzi nie otrzymali. Również zarobki pochodzącego z Poznania dyrektora nie zostały ujawnione. Redaktor tygodnika, Wojciech Cieśla nie ma wątpliwości, że za transferem Przyłębskiego kryje się tzw. dobra zmiana, pomimo wieloletniej pracy poznaniaka w gabinetach polityków kojarzonych z Platformą Obywatelską.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
26.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro