Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Rasistowski wpis radnego PiS zgłoszony do prokuratury: "to zemsta za publiczną krytykę antypolskich działań 'platformy oszustów'"

sk
wtorek, 26.06.2018 r.
godz. 13.08
sk | wtorek, 26.06.2018 r., godz. 13.08
Rasistowski wpis radnego PiS zgłoszony do prokuratury: to zemsta za publiczną krytykę antypolskich działań 'platformy oszustów'
fot. Facebook

Marek Pietrzyński znalazł się na celowniku Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Zdaniem polityka PiS to zemsta za jego działalność.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1029 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Wszystko zaczęło się przy okazji ubiegłotygodniowego meczu Polska-Senegal. Radny powiatu poznańskiego na swoim prywatnym koncie w serwisie Facebook zagrzewał do boju naszą reprezentacje. - Polska przez 1050 lat niezwyciężona i dziś nie podda się szamanom z rodowodu Kunta Kinte - pisał Pietrzyński.
 
Prywatny wpis polityka nie spodobał się OMZRiK, którego działacze doszukali się w nim znamion rasizmu. Za pośrednictwem Facebooka organizacja poinformowała o złożeniu zawiadomienia do prokuratury.
 
Opinie internautów w tej sprawie były podzielone: część popierała działania Ośrodka, inni uznali je za nadgorliwość.
 
Sam zainteresowany dowiedział się o całej sprawie od naszej redakcji. - We wpisie użyłem postaci literackiej „Kunta Kinte” w metaforycznym określeniu drużyny senegalskiej, ujawniając, powszechnie znanej informacji o zaklinaniu przez szamanów senegalskich, modlących się o zwycięstwo w meczu z Polską - tłumaczył radny.
 
Polityk podkreślił, że autorzy wpisu w żaden sposób nie wskazali konkretnego fragmentu wpisu, który miałby znamiona treści rasistowskiej czy ksenofobicznej. - OMZRiK klikając „kopiuj” i „wklej” cynicznie zmontował obraz ukazującym moją osobę w nieprawdziwym, fałszywym świetle - przekonywał.
 
Pietrzyński wzywał Ośrodek do usunięcia wpisu lub wskazania w nim treści rasistowskich, ale nie otrzymał odpowiedzi. W tej sytuacji radny nie wyklucza walki o swoje dobre imię przed sądem. Działania OMZRiK nazwał "prymitywną manipulacją".
 
Zdaniem radnego Pietrzyńskiego podjęte działania mają fałszować jego wizerunek w opinii publicznej, a przeznaczony do znajomych wpis "wyniósł" na zewnątrz jeden z politycznych oponentów.

- Przekonany jestem, mając nieodparte wrażenie, że jest to zesmta za publiczną krytykę antypolskich działań „platformy oszustów”, targowiczan pochodzących ze środowiska liberalno-lewackich kosmopolitów. Uważam, że ma ono na celu podważenie mej wiarygodności i osłabienie zaufania społecznego, za aktywne i bezkompromisowe działania w opozycji wobec Starosty Powiatu Poznańskiego - kwituje radny.

Reklama