Reklama
Reklama

Ogólnopolska akcja przeciwko dopalaczom: 604 policjantów, 308 pracowników sanepidu i 422 skontrolowane punkty

W minionym tygodniu policjanci we współpracy z pracownikami sanepidu przeprowadzili masowe kontrole w punktach, które miały zajmować się rozprowadzaniem dopalaczy.

Problem tzw. dopalaczy istnieje w Polsce od wielu lat i mimo prowadzonej walki nie udało się go skutecznie wyeliminować. W minionym tygodniu przeprowadzono kolejną akcję wymierzoną w handlarzy dopalaczami. Na terenie całej Polski udało się w trybie administracyjnym skontrolować 422 wytypowane punkty -W żadnym z nich nie ujawniono tzw. "dopalaczy", co potwierdza wycofywanie się ze stacjonarnych punktów sprzedaży - informuje biuro prasowe GIS.

Lepszy efekt przyniosły czynności prowadzone w trybie procesowym - Dokonano 90 przeszukań pomieszczeń i 69 przeszukań pojazdów. Zatrzymano łącznie 40 osób. Wszczęto 36 postępowań przygotowawczych, w ramach których zatrzymanym osobom przedstawiono 30 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy Prawo farmaceutyczne. Dokonano również tymczasowego zajęcia mienia ruchomego na łączną kwotę 17 490 złotych - wylicza GIS.

Zdaniem GIS, choć problem dalej istnieje, to dostęp do tzw. dopalaczy został mocno ograniczony.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro