Reklama

Pływalnia w parku Kasprowicza gotowa. Ile zapłacimy za wejście?

fot. UMP
fot. UMP

Za kilka dni będziemy mogli skorzystać z odkrytej pływalni w parku Kasprowicza.

Obiekt jest już gotowy i 2 lipca zostanie otwarty dla poznaniaków. Inwestycja ruszyła jesienią ubiegłego roku i pochłonęła ponad 16,3 mln złotych. W jej ramach wykonano m.in. modernizację niecki basenowej brodzika, basenu pływackiego i basenu ze zjeżdżalnią. Wyremontowano również budynek filtrowni i szatnię.

Prezydent Jacek Jaśkowiak stwierdził, że nie każdego stać na drogie wakacje, a na pływalni można miło i bezpiecznie spędzić czas. - Teren pływalni to miejsce rekreacji nie tylko dla mieszkańców Łazarza i Grunwaldu, ale wszystkich poznaniaków. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się przywrócić do świetności inne obiekty, które uległy bardzo dużej degradacji - mówił.

Basen główny ma 50 metrów długości i 20 szerokości. Jego głębokość waha się od 1,2 do 1,4 metra. Wybudowano także tor do street workoutu, boisko do siatkówki plażowej czy miejsce przeznaczone do gry w bule.

Sezon na pływalni rozpocznie się 2 lipca i potrwa do 2 września. - Pływalnia będzie czynna codziennie, w godz. 9-19 (kasa czynna od godz. 9 do 18). Cena biletu normalnego za całodzienny pobyt na basenie to 8 zł. Dzieci, młodzież szkolna do 18 lat, studenci do 26 roku życia, a także emeryci i renciści zapłacą za bilet 6 zł. Maluchy do lat 3 oraz podopieczni domów dziecka będą mogli korzystać z pływalni za darmo. Przewidziano także 50-zniżkę dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej. Promocją zostaną objęci również uczestnicy kolonii i półkolonii, którzy zapłacą za bilet 3 zł - informuje miasto.

Na obiekcie ma równocześnie pracować 5 ratowników. Będzie można również kupić coś do jedzenia w ustawionych tam kontenerach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro