Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -7

Elektrobusy Solarisa po raz pierwszy do Rumunii

sw
poniedziałek, 25.06.2018 r.
godz. 19.58
sw | poniedziałek, 25.06.2018 r., godz. 19.58
Elektrobusy Solarisa po raz pierwszy do Rumunii
fot. Powiat Poznański

Solaris Bus & Coach cały czas poszerza obszar swojej działalności. Tym razem sprzedał 11 elektrycznych autobusów rumuńskiemu miastu Kluż-Napoka.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dostarczone Solarisy Urbino 12 electric stanowią pierwszą część zamówienia, które może zostać rozszerzone nawet do 41 pojazdów. Już teraz włodarze miasta w Rumunii zdecydowali się na zamówienie kolejnych 12 autobusów. Zakup był finansowany w ramach Programu Współpracy Szwajcarsko-Rumuńskiej, dlatego też na uroczystości przekazania pojazdów, prócz burmistrza miasta Emila Boki oraz ambasadora Polski w Rumunii Arkadiusza Michońskiego, obecny był też m.in. ambasador Szwajcarii w Rumunii.

Urbino 12 electric  pierwszymi bezemisyjnymi pojazdami bateryjnymi w Rumunii. Także dla Solarisa umowa z Kluż-Napoka jest pierwszym kontraktem na autobusy elektryczne, podpisanym z rumuńskim miastem. Jednak historia interesów bolechowskiego przedsiębiorstwa nad Morzem Czarnym jest dużo dłuższa. Pierwszy autobus, który wyjechał z Bolechowa, trafił do Rumunii już 15 lat temu. Od tamtego czasu Solaris Bus & Coach sprzedało do tego kraju już 200 autobusów.

 

Reklama