Reklama
Reklama

Poznański samorząd uhonorowany laurem Lidera Dostępności 2018

Wyniki konkursu ogłoszone zostały podczas Kongresu Urbanistyki Polskiej organizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich i fundację Integracja.

Gala trzeciej edycji konkursu Lider Dostępności odbyła się 6 maja w Pałacu Prezydenckim, jednak na wyniki w dwóch kategoriach (samorząd i przestrzeń miejska) trzeba było poczekać do minionego weekendu. Nagroda dla najbardziej dostępnej przestrzeni miejskiej przypadło Placowi Europejskiemu na warszawskiej Woli. Natomiast wśród samorządów w konkursie na dostępność doceniono poznański Urząd Miasta.

Jurorzy, przyznając w tym roku pierwszeństwo Poznaniowi argumentowali ten wybór kompleksowym i spójnym podejściem do tematu dostępności na poziomie centralnym i lokalnym. W konkursie doceniono także znaczenie licznych programów miejskich, które mają na celu wyrównywanie szans osób z różnymi niepełnosprawnościami, także przy wykorzystaniu nowych technologii.

Prócz Poznania, w tej kategorii wyróżniony został Białystok. W dwóch poprzednich edycjach miano Lidera Dostępności przypadało samorządom w Gdyni i Katowicach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro