Reklama
Reklama

Na ul. Jasna Rola zlikwidowano "kilkadziesiąt" miejsc parkingowych?

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Do naszej redakcji docierają sygnały od zaniepokojonych mieszkańców ulicy Jasna Rola.

Kilka dni temu doszło tam do zmian w organizacji ruchu. - ZDM bez wcześniejszych informacji "namalował" linię ciągłą wzdłuż ulicy po stronie Rezerwatu Żurawiniec, począwszy od strony gdzie znajduje się pizzeria. Zlikwidowano znaki oznaczające parking i strefę zamieszkania. Okazało się, że kilkadziesiąt osób zostało pozbawionych miejsc do parkowania. ZDM milczy i nie chce odpowiedzieć na pytania mieszkańców - napisała do nas Marta.

Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich tłumaczył portalowi epoznan.pl, że zmiany wprowadzono decyzją Miejskiego Inżyniera Ruchu. Nie była to jednak tylko inicjatywa urzędników.

- Również do ZDM wpływały interwencje mieszkańców, którzy wprowadzenie obecnie obowiązującej organizacji ruchu argumentowali bardzo wąskim pasem drogowym ul. Jasna Rola, ograniczonym do utwardzonej nawierzchni jezdni. Parkujące na jezdni samochody ograniczały widoczność - wyjaśnił Libich.

We wspomnianym rejonie nadal obowiązuje znak "strefa zamieszkania", co oznacza, że wolno parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. W tym przypadku poza jezdnią.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro