Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 18
Reklama

Wieloletni pracownik poznańskiego Cegielskiego walczy o życie. Możesz pomóc!

BS
niedziela, 24.06.2018 r.
godz. 16.30
BS | niedziela, 24.06.2018 r., godz. 16.30
Wieloletni pracownik poznańskiego Cegielskiego walczy o życie. Możesz pomóc!

Mariusz Marciniak jest mieszkańcem podpoznańskiego Lubonia, a od 30 lat pracownikiem poznańskiego Cegielskiego. Wiosną tego roku zdiagnozowano u niego raka mózgu. Ratunkiem może być bardzo droga terapia protonoterapia, na którą rodziny nie stać.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
33°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1022 hPa

Problemy Mariusza Marciniaka zaczęły się w kwietniu. Na początku były problemy z wysławianiem, koncentracją, pamięcią. W końcu mężczyzna trafił do szpitala z podejrzeniem udaru, diagnoza okazała się dużo gorsza - Guz mózgu. Szok, niedowierzanie - to tak, jakby ktoś wbił Nam nóż prosto w serce. Lekarze zalecili przeprowadzenie biopsji, w celu dokładnego sprawdzenia, z jakim rodzajem nowotworu mamy do czynienia - wyjaśnia Weronika Pawłowska. Kolejne badania wykazały, że to glejak wielopostaciowy IV stopnia.

Guz trudny do wyleczenia i niszczący zdrowego człowieka w ciągu kilku miesięcy. Okazało się jednak, że szansą może być protonoterapia, którą w tej chwili można wykonać w Monachium. Niestety jej koszty są ogromne, a rodzina nie jest w stanie ich pokryć. Dlatego w serwisie pomagam.pl zorganizowano zbiórkę środków na leczenie. 

Wesprzeć zbiórkę można w tym miejscu.

Reklama