Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Remont ulicy Święty Marcin: widać już nowe torowisko, a wykonawca zamawia elementy małej architektury

BS
sobota, 23.06.2018 r.
godz. 09.30
BS | sobota, 23.06.2018 r., godz. 09.30
Remont ulicy Święty Marcin: widać już nowe torowisko, a wykonawca zamawia elementy małej architektury
fot. Piotr Raczkowski

Długo zapowiadany remont ulicy Święty Marcin rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Władze miasta zapewniają, że prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem, a tramwaje pojadą ulicą Święty Marcin jeszcze w tym roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1038 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1033 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1029 hPa

Na ulicy Święty Marcin dobrze widoczne jest już torowisko tramwajowe, a równocześnie powstaje nowa jezdnia. Wykonawca inwestycji przystąpił już do zamawiania elementów małej architektury - Na Świętym Marcinie pojawią się donice, ławki oraz ciekawa iluminacja za sprawą nietypowej instalacji świetlnej. W ramach małej architektury przewidziano także zakup wiaty przystankowej i tablicy informacyjnej dla pasażerów. Dostępne będą stojaki na rowery i poidełka. Obok licznych drzew, stworzy to miejsce o przyjaznej atmosferze, przemyślane, mogące służyć mieszkańcom, przedsiębiorcom i wszystkim przyjezdnym - informuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Nowy przystanek na ulicy Święty Marcin zostanie zlokalizowany przy skrzyżowaniu z Ratajczaka, czyli w miejscu, w którym przystanek istniał do lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku.

Tramwaje na ulicę Święty Marcin wrócą jesienią.

Reklama